تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

سرانجام اینترنت در دنیا جایگاه نخست تلویزیون را می‌گیرد

honor inner

طبق برآورد‌های آژانس رسانه‌ای زنیت، برای اولین بار در تاریخ، مردم کره زمین به جای نشستن در پای قاب جادویی و تماشای برنامه‌های تلویزیونی، زمان بیشتری را صرف گشتن در اینترنت خواهند کرد.

download-450x293 سرانجام اینترنت در دنیا جایگاه نخست تلویزیون را می‌گیرد

مردم در سال ۲۰۱۹، به طور متوسط ۱۷۰.۶ دقیقه در روز یا به عبارتی نزدیک به سه ساعت از وقت‌شان را در اینترنت خواهند گذارند. این در حالی است که انتظار می‌رود در همین مدت ۱۷۰.۳ دقیقه از وقت خود را صرف تماشای تلویزیون نمایند. با این حساب در سال آینده اینترنت می‌تواند بعد از ده‌ها سال به سلطه تلویزیون پایان دهد.

این رو هم بخون:

زنیت با بررسی، اندازه‌گیری و تحلیل میزان انتقال و پخش تمام انواع محتوا از جمله ویدیو، متن، خبر و… در تمامی رسانه‌های موجود شامل سیگنال‌های رادیوی و تلویزیونی، روزنامه‌ها و رسانه‌های چاپی و اینترنت توانسته است با دقت بالا به این عدد برسد.

تماشای فیلم در اینترنت از طریق وبسایت‌هایی نظیر نتفلیکس و یوتیوب، یا خواندن روزنامه و اخبار در وب به عنوان مصرف اینترنت در نظر گرفته شده است. نزدیک به یک چهارم (۲۵ درصد) از کل محتوای رسانه‌ای وب در سال جاری از طریق گوشی‌های هوشمند در دسترس بوده است. این در حالی است که این رقم در سال ۲۰۱۱ تنها ۵ درصد را پوشش می‌داده است. طبق تحقیقات انجام شده توسط زنیت، یک فرد در سال ۲۰۱۸ به طور متوسط هشت ساعت از روز خود را به بررسی و تماشای محتوای متنی و تصویری در تمام انواع رسانه شامل رادیو و تلویزیون، اینترنت، مجله، روزنامه و… می‌گذراند.

البته ممکن است در برخی از نقاط جهان تلویزیون همچنان رتبه اول خود را حفظ کند. نکته جالب اینجاست که برخلاف تصور عموم این مورد مربوط به مناطقی که دسترسی مناسب به اینترنت فراهم نیست، نمی‌شود و طبق تخمین‌های زنیت، شامل مناطق پیشرفته مانند اروپا، آمریکای شمالی و آمریکای لاتین است. آنها برآورد کرده‌اند که در این مناطق برای جذب مخاطبین از تلویزیون و رسیدن اینترنت به صدر پرطرفدار‌ترین رسانه تاریخ، حداقل تا سال ۲۰۲۰ زمان نیاز است.