تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

مایکروسافت در حال طراحی مرورگر جدیدی مبتنی بر کرومیوم است!

PBM

براساس اخباری که از داخل شرکت مایکروسافت درز کرده است، این شرکت در حال طراحی و توسعه یک مرورگر جدید برای سیستم عامل ویندوز ۱۰ است و قصد دارد آن را جایگزین مرورگر اج نماید. این مرورگر جدید مبتنی بر پلتفرم مرورگر کرومیوم خواهد بود که خود از مرورگر‌های امن و محبوب کروم گوگل، اپرا و Brave مشتق شده است. با این حال تنها چیزی که در مورد آن فعلا مشخص شده این است که با اسم رمز آناهایم (Anaheim) شناخته می‌شود.

edge-chrome مایکروسافت در حال طراحی مرورگر جدیدی مبتنی بر کرومیوم است!

این رو هم بخون:

حقیقتا شنیدن چنین اخباری آن هم در مورد شرکتی چون مایکروسافت بسیار شگفت‌آور و عجیب است. از طرفی این شرکت پول و زمان بسیار زیادی را برای طراحی و تولید مرورگر اج و موتور EdgeHTML خود صرف نموده است. هر چند هرگز نتوانست به موفقیتی درخور دست یابد و صراحتا باید اعتراف نمود به همان ناکارآمدی اینترنت اکسپلورر است.

با این حال شنیدن این خبر بسیار مسرت بخش است و امیدواریم سرانجام در سومین تلاش، مایکروسافت بتواند از عهده توسعه یک مرورگر با کیفیت و کارا برآید. گفته می‌شود مرورگر جدید بسیار قدرتمند‌تر و سریع‌تر از مرورگر اج است. همچنین این حقیقت که مایکروسافت رضایت داده است از یک موتور منبع‌باز مانند کرومیوم برای این کار استفاده شود، بسیار دلگرم‌کننده و جذاب است.

از زمانی که ساتیا نادلا، سکان رهبری مایکروسافت را در سال ۲۰۱۴ بدست گرفته است، همه‌چیز در شرکت با سرعتی خیره‌کننده در حال دگرگون شدن بوده و مایکروسافت با گام‌های بلند به سمت دوران جدیدی از پیشرفت و موفقیت حرکت کرده است. صادقانه باید بگوییم که از هم اکنون با بی‌صبری برای چشیدن دست‌پخت جدید برنامه‌نویسان مایکروسافت که از موتور کرومیوم سود می‌برد، لحظه شماری می‌کنیم.